| xRobertx a întrebat:

Cum e in clasa a 6? mult mai greu ca in a 5 sau mai usor... cum e fizica?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Mie a 6-a mi s-a parut mult mai usoara decat a5-a.Deja te obisnuiesti cu gimnaziul, profii etc.Fizica in semestrul 1 e simpla, prin semestrul 2 se complica putin

10 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

Se spune ca a 5-a e cea mai grea clasa fiindca ai destule materii noi si putin mai avansate ca de obicei.
Mie nu mi s-a parut greu si aici depinde si de profesor(o namila morocanoasa sau un prof de treaba) cat despre fizica eu unul nu am avut nici o problema cu ea, e destul de usoarawinking

| GaByScream a răspuns:

Clasa a 6-a e chiar frumoasa si mai usoara si fizica, daca iti place e foarte frumoasa

| zurick a răspuns:

Nu e greu in a 6-a, iar fizica n-o sa-ti dea prea multe batai de cap.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este mai greu, o sa iti fie mai usor, pentru ca deja vei fi obisnuit cu profesorii si cu materiile. Fizica din clasa a 6-a este mai mult introductiva, deci o sa fie destul de usoara.

| drogh a răspuns:

Cu cât avansezi în fiecare clasă, cu atât de mai greu, dar dacă înveți, nu ai de ce să te sperii. Iar fizică e banală la început.

| GoldandSilver a răspuns:

Salut! Eu trec in clasa a 8 a si pot spune ca clasa a 6 a a fost mai usoara (de la media 8, 71, am terminat a 6 a cu 9, 21).La fizica mi-a iesit media 8, desi am luat un 4 la calcularea ariei unei suprafete cu forma neregulata, ai sa vezi si tu cum e, am lucrat pe foaie milimetrica la lectia aia si trebuia sa numar niste patratele si sa conturam forma astfel incat sa aiba o forma regulata(ex.patrat,dreptunghi etc.) dar n-am stiut.Iar intra 7 a am avut 8, 5 la aceasta materie.Succes, sper sa ai numai 10 la aceasta materie! big grin

| Faruece a răspuns:

Nu este asa de grea fizica si nici clasa a 6, o sa te descurci cu siguranta!

| DOLFY a răspuns:

Mai usor fizica nu-i grea FUNDa?

| FreshMint a răspuns:

Clasa a 6a e geniala, mai ales daca ai colegi nebuni laughing)). Cat despre fizica, daca ai profesoara dinaia cu 30 de minute sta pe tel, 10 minute ne lasa sa facem ce vrem si in ultimile 10 minute preda... O sa fie genial

| becky51 a răspuns:

Eu trec in clasa a 7-a si sincera sa fiu as fi vrut sa raman repetenta pentru fizica de a 6-a =)! E cea mai AWESOME materie posibila! Sa nu iti fie teama ca daca o sa inveti putin si daca o intelegi o so adori =}