| AvalohAlyn a întrebat:

Cum este admiterea in general la Facultatea de Stiinte Politice?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ca student la istorie, "vecin" cu cei de la stiinte politice, am ajuns la concluzia, in urma propriei opinii, dar si ascultand parerile profesorilor mei, ca acest profil este unul prostesc, unul cam fara viitor. Chiar decanul, cel care l-a infiintat acum cativa ani a declarat ca a fost o mare greseala, clasa politica neputand fi schimbata. In fine, ca un raspuns la intrebarea ta, pot sa-ti spun ca la majoritatea, daca nu chiar la toate, se intra pe baza de dosar.

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde de facultate.
Pe bază de dosar sau dai admitere scrisă, examen scris.
PS: Ţi-am dat 2 mesaje pe TPU nici măcar nu le-ai văzut.

| AvalohAlyn explică (pentru Anonimuserr):

Examen scris din ce?
Acum ma uit.

| Anonimuserr a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Limba şi literatura română, istorie.
Cam astea.