| anonim_4396 a întrebat:

Cum este fizica, chimia si biologia la profil uman?

7 răspunsuri:
| BlakeLively a răspuns:

Sunt destul de grele, dar daca inveti te doare la patina. Eu sunt la "Stiinte ale naturii", si pana acum nu am avut "probleme". Dar daca esti la profil uman, este o diferenta destul de mare.Tot ce trebuie sa faci este sa inveti si sa-ti placa materiile respective.
Bafta!

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Normala, depinde ce te intereseaza, adica ce profil, Stiinte, Filologie(adica limbi straine) sau mate-info sau fizica?

| Pau17 a răspuns:

Pentru mine a fost simplu. Adica la chimie tot faceam exercitii ca celelalte clase asta doar ca asa era profu. Avea ciuda pe clasele de uman mai ales pe filo. In rest nu ne-a predat mult ca noi eram uman si nah. Nu ne interesa pe noi lega lui nu stiu cine sau cate oase are un deget la picior. Insa bilogia mi-a placut si eu o consideram importanta. Daca dai la filo o sa va predea matematica, biologie, chimie si fizica in general, ceva esential si usor.
Din clasa a 11-a nu o sa mai faci fizica, mate, bio sau chime.

| EleSimoo a răspuns:

Te referi la filologie?
In ceea ce priveste dificultatea nu pot sa ma pronunt, mie nu mi-au placut deci automat mi se pareau naspa. Mai putin biologia...
Cat despre cum decurg orele. depinde de profesori. Unii isi fac treaba si nu ii intereseaza ca tu esti la profil uman.
Altii sunt indulgenti. in cazul meu, la fizica (si la mate) asa a fost.
In clasele a XI a si a XII a dispar din orar(la fel si matematica). Sunt inlocuite de alta materie: stiinte (1 ora pe saptamana)

| DeejayLiqua a răspuns:

Cum crezi? Trebuie sa le stii si sunt importantein egala masura cu matematica si romana. Devin si astea o prioritate.

Scucces din toamnawinking

| GoldandSilver a răspuns (pentru DeejayLiqua):

Eu trec in clasa a 8 a.

| Rapcapitulare a răspuns:

Fizica ai 2 ore pe saptamana, iar chimie si bio o ora. Eu asa am. Iar de pe a11a nu mai faci niciuna, probabil chimie o sa mai faci, nu stiu sigur.