| Tonu_Georgiana_1997 a întrebat:

Cum este la profilul stiinte ale naturii(bio-chimie)? Ce obiecte fac si cat? Este greu? Funda!:*

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

La acest profil vei face pe saptamana 4 ore de mate, 3 de fizica, 3 de chimie, 2 de biologie, 3 de romana(in clasa 9 faci 4 ore ), faci mai putina istorie(1 ora), geografie(1 ora), engleza si franceza 2 ore, in clasa a 9 a o sa faci logica, o materie usoara si o sa ai o singura ora pe saptamana iar in a 10 a va fi inlocuita cu psihologia si antreprenoriala, la fel de usoare.
Despre teze: se da obligatoriu la romana si matematica si ai de ales 2 dintre urmatoarele obiecte: biologie, fizica si chimie si la cele 2 alese de tine vei da teza.
Bacul este la fel, adica vei da obligatoriu la romana si matematica si de ales 2 materii dintre fizica, biologie si chimie.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| MagdaKathy a răspuns:

Nu este prea greu daca inveti Faci multa Mate Chimie Fizica si Biologie. Faci si Informatica(asta e cam naspa) Si cam atat. Eu stiu pentru ca sunt pe profil.happy

| alleu a răspuns:

Este destul de greu dar te acomodezi cu ideea. faci ore de bio pe saptamana, chimie si fizica la greu. I licul meu acest profil este al 2 lea ca medie deci este bun, daca faci acest profil poti iesi cu siguranta doctor de orice specialitate. happy
Funda?