Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779278intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Oct
SATI 297.883AFISARI
160.296VIZITE
144.007V. UNICI
29 Ianuarie 2012
strawberrycool14 intreaba:

Cum invat rapid si sa-mi ramana in creierlaughing? plz, help me!happy

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    29 Ianuarie 2012 22:50
    gabytz18 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te inveti sa memorezi login, nu mecanicwinking.
    In al 2-lea rand ai nevoie de un fel de antrenament. Trebuie sa-ti soliciti memoria zi de zi invatand in fiecare zi constant si pe masra ce invati vei putea asimila un volum mai mare de informatii.
    Ambitie, rabdare si mult timp ai nevoie.
    Sunt si mici trucuri care te ajuta bineinteles. Poti consuma fructe (s-ar putea sa te stimuleze a au vitamine, glucoza - ajuta la memorie. Si ce mi se mare mai interesant am pastrat la final. PE masa de studiu nu trebuie sa ai nimic in afara de caietul sau cartea din care inveti un pix si o foaie. Sa nu ai ceas, deoarece iti distrage atentie fara sa constientizezi. Masa sa fie complet goalawinking. De preferam sa ai o musama sau o fata de masa galbena, cica stimuleaza memoriawinking. BFT.

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 29 Ianuarie 2012 22:52
    noktambul a răspuns:
    Vopseste-te blonda laughing
  • 29 Ianuarie 2012 22:58
    Cosminutzz22 a răspuns:
    Cand inveti nu te gandesti la nimicv numai la ce citesti, nu asculti muzica si nu vb(vorbesti)cu nimeni si incerci sa memorezi ce ai in vazat find foarte atentahappy
    Incearca mi imi este folos asta si eu fac tot asa si im intra repede in creierhappy
    Baftahappy
    Funda?big grinte rog.
  • 29 Ianuarie 2012 22:47
    SuZuKi a răspuns:
    Pai...Citeste lectia de vreo 2-3 ori... dupacea incearca sa faci un cantec cu ea.Iti va ramane in cap! daca nu merge bate intr-o ureche pana ce iese tot din cap. apoi invata. Funda?
  • 29 Ianuarie 2012 22:49
    dydy000 a răspuns:
    Te concentrezi