| inlines a întrebat:

Cum ma acomodez cu noua școala?!?!?

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Fa primul pas si anume intreaba un coleg care sunt cei mai buni profi, din punctul lui de vedere, si care sunt profii cei mai aspti. De aici va incepe o discutie lunga si sigur si altii vor veni cu propriile lor pareri.
Apoi poti cere acelorasi persoane ce care ai vorbit sa te ajute sa cunosti cladirea si sa-ti faca un tur al scoloo (sa vezi unde a cancelaria, unde e sala de sport, unde e cantina - daca aveti asa ceva etc).
Fii mereu primul care intreaba. Restul vor veni de la sine.
P.S.: Pentru inceput, incearca sa nu spui totul despre tine. Lasa o unde de mister, insa fii sincer

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ti-am raspuns si la intrebarea anterioara
Nu exista o anumita reteta
Trebuie sa fii tu insati si sa faci primul pas, daca ti se pare ca un coleg are aceleasi interese ca si tine atunci du-te la el si incepeti sa vorbiti
Trebuie sa ai incredere in tine si sa nu-ti fie frica. Si ei sunt tot oameni happy

| Kenya a răspuns:

Fii tu insuti, imprieteneste-te cu profesorii si colegii.

| vaporwave a răspuns:

o sa vina totul de la sine, nu exista un tutorial pentru asa ceva, asta e cert
eu zic sa nu te mai ingrijorezi atat si sa astepti, o sa vezi ca va fi totul ok