| ninacool a întrebat:

Cum pot invata 12 definiti la matematica mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le scrii pe o foia A4 sau de caiet, nu contează, una sub alta si respectiv desenul lângă ele. Încearcă sa vizualizezi pe desen definițiile. Mult succes! :* :*

6 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

12 fuckin definții îți e greu să le înveți?
Gândește, omule. Lasă toceala pentru altceva. Cel mai important "instrument" în matematică e: GÂNDIREA.

| virusake a răspuns:

Daca e vorba de definitii si se leaga in trebuie ele, le poti invata in paralel. De exemplu, una se poate referi la un fenomen si una la fenomenul invers. Si practic inveti prima definitie si retii ca a doua este inversul primei.

| fuzzer a răspuns:

Fa fituici, asa inveti instantaneu. Si pe urma repeta definitiile de cateva ori. Tine minte, atentie si concentrare deplina!

| AndreeaSaZicem a răspuns:

Invata-le logic nu ca un papagal.Iti va fi mult mai usor

| DEADON a răspuns:

Buna.poti face un context sau rezumat. Scoți cei mai important de acolo.

| GorgovanVlad a răspuns:

Trebuie sa faci multe exercitii(iti recomand vreo 10-15 ex/zi