| Perseverance a întrebat:

Cum pot sa aplic din Romania pentru o facultate in State sau in Anglia? De ce am nevoie mai exact?

Pot sa aplic direct cu nota de la Bac sau mai imi trebuie ceva in plus?

2 răspunsuri:
| magnificul a răspuns:

Salut.Buna.Daca vrei un raspuns corect si nu sunt indiscret, ai bacul sau esti la facultate. Daca esti la facultate trebuie sa ai o bursa ca sa ajungi in alta tara.Cu bacul poti merge unde vrei si si muncesti. Spun asta pentru ca verisorul meu a facut ASE si apoi dupa nota si bursa a fost sa aleaga, Anglia, Franta, sau Canada.A ales bine inteles Canada si acum este in America.Succes

| Perseverance explică (pentru magnificul):

Aceea bursa o primesti datorita notelor, nu?