| georgianacas a întrebat:

Cum pot sa invat la matematica?! daca la celelalte ma descurc?!?!?!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Draga mea, deja esti super...nu stiu in ce clasa esti, ca sa-ti povestesc ceva despre matematica...matematica...este ca si Alba ca Zapada...

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maremarica nu mi-a placut niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca "Maremarica"nu ti-a placut niciodata dar nici romana?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt praf, tandari si pulbere la matematica(am 5 si 6 si peste 5 zile dau teza) dar la romana 8, 9, 10! Cu ce o sa-mi trebuiasca matematica in viata? Ca nu ma intreaba la piata definitia triunghiului isoscel...ps: sunt clasa A-V-A happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica e gea dar si usoara invata lectie de lectie, unde nu intelegi ceva inteba pe cineva mai destept sau care stie sau intreab-o chiar pe profesoara spune-i ca nu ai inteles si ea iti va explica.sa nu iti fie rusine sa ii spui profesoarei ca nu ai inteles caci cu rusinea mori de foame. Luiza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata asa cum inveti la celelalte tu esti o floare si daca nu inveti iti vor cadea petelele. Andreea clasa a 8 a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GRATIS poti invata matematica fara profesor pe www.matepenet.110mb.com DOWNLOAD!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti spun istoria mea.sunt in clasa a 10 la profil mate info in generela am avut un prof dus rau cu capu batran nespalat sh betziv. niciun coleg din clasa nu stia matematica(cu siguranta am fi ramas cu totzii corigentzi dar proful ne-ar fi dat teste dar el ne punea note din burta) ma rog am trecut cu bine peste generala apoi a venit liceul am dat la mate info fara niciun chef cedand presiunilor familiei mele. acolo bineinteles m-am lovit de mate am luat 4 la testul initial apoi pe primul semestru am avut numai 5 un 7 4 la teza sh cu chiu cu vai mi-a iesit 6 am incep apoi s fac meditatzii cu profa. profa noastra e super intelegatoare sh m-a ajutat mult pentru ca am inteles multe lucruri pe care in clasa nu le intelegeam dar, desi nu voi renunta la meditatii mi-am dat seama ca daca as fi lucrat mai mult acasa le-as fi inteles pe unele. deci exerseaza mult asta e cheaia.
P. S. ai grija daca la mate nu invetzi teoria este deja o lupta pierduta. ai grija sa invetzi mereu formule teorie asa vei intelege mult mai bine exercitziile iar proful de mate cu siguranta va aprecia ca invetzi teoria chiar daca la practica nu te descurci foarte bine. inca ceva daca nu te-ai hotarat la ce facultate dai du-te la un profil real (bio-chimie daca nu vrei mate info) cu siguranta nu vei regreta.Sa sp ca esti a 8 s-au ceva de genul hotaste-te intr-o vaknza sa mai lucrezi la temelia matematicii sh daca ai ambitzie vei reusi
mult succes
sper ca,, experientza mea'' te-a ajutat oarecum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu habar nu am la mate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da trebuie sa treci de matematica eu nu cred ca trebuie buie sa iei 10 neaparat si eu sunt la fel ca tine eu ma multumesc si cu un cinci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e adfevara matematica e importanta dar nu e obligat sa invettot dar putin sa nu dezamagesti profesorul ma cheama gygy n-am id inca maine mi l baga fratimiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mijlocul ecuatiilor si teoremelor nu uitati omul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar nu am! Nici eu nu ma descurc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am note deloc bune la matematica am un 4 si un 8 crying imi pare foarte rau, sunt in clasa a VII in a v am fost cea mai buna din clasa la matematica, in a VI nu am invatat deloc la mate si nu mai stiu nimic. Mi-e frica s zic parintilor ca eu nu mai stiu nimic. la kelelalte materii am doar 10 pana acum si la mate nici nu vreau s ma gandesc, mi-e frica si s ies la tabla pentru ca daca nu o s stiu, din nou iau un 4 crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspuns am
eu acum terog sa anspui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma prea descurc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei cartea si inveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Georgiana si eu patesc la fel ca tine nu imi intra matematica in cap deloc si sunt clasa a 10 a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine
f

Răspuns utilizator avertizat
| Melissssa a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatiesaddin 5 si 6 nu mai iescrying.la toate ma descuc f. bine doar matematica astaacrying!

| Radu_8119 a răspuns:

Si eu am avut o problema la matematica ziceam ca nu o sa stiu nici odata dar dupa putin timp m-am gandit ca trebuie sa fac mai multe exercitii si o sa stiu si asa a si fost dupa multe exercitii am reusit deci concluzia este ca exercitiul este cheia.

| razvan_8788 a răspuns:

Math-pdr.com

| IleIle a răspuns:

Eu iti spun cum fac eu :dupa ce imi preda profu, acasa citesc din nou lectia mai intai ce mi-a predat si apoi din carte si ca sa inteleg mai bine rezolv din nou problema facuta la scoala analizand fiecare pas ma ajuta d fiecare datawinking crede-ma

| andreea892 a răspuns:

Intra pe www.lectiademate.ro si poti invata matematica forte usor si intr-un mod foarte placut.
te pup

| zory a răspuns:

Ba nici eu nu prea stiu matematica da daca esti intr-a 8-a si vrei un liceu cu profil informatic eu iti zic ca trebuie sa te apuci de invata matematica