| AnonymousMiracol a întrebat:

Cum pot sa lipsesc macar pentru o zi de la scoala?
PS:Tata e plecat si stau cu Mama

Raspuns rapid!

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Pai, ai lipsit de la scoala sambata si duminica, nu-i de ajuns? big grin

| RxTx a răspuns:

MERGE MAMA TA LA SCOALA SI FACE O CERERE CA si-a scrantit picirul si ca are nevoie de tine sa ii duci o cana cu apa.
2) mergi la dentist si reparati o masea si dai ceva implus sa iti dea scutire toata ziua.
3) mergi la politie si spune-le ca ai vazut extraterestrii si ca vrei sa ii ajuti sa ii prinda si iti da o foaie ca ai ajutat politistii sa prinda extraterestrii ca si martor.
Mergi la Kaufland si vezi ca exista niste ciocolate gigantice late de 1 Metru si costa undeva pe la 30 ron cumperi una si un trandafir si te duci la diriginta si ii explici clar situatia si ea o sa te inteleaga si gata te lasa sa stai acasa 2 zile.

4) Daca stii 100% ca stai foarte bine cu inima ATENTIE RISCANT : baga o cafea dupa care alergi tare de tot si te opresti incet astepti sa iti treaca gafaiala si cand ti-a trecut gafaiala sa nu isi dea cineva seama ca ai alergat intri la doctorita scolii si psui ca iti vajie capul si ca te ia cu ameteala si ca iti vine sa vomiti iar daca te pune sa te uiti la bec trebuie sa spui ca te dor ochii de la lumita si daca nu te pune sa te uiti la bec sau la soare tu tot trebuie sa ii spui ca te dor ochii de la soare si de la lumina si cu cat e lumina mai multa cu atat iti vine sa vomiti mai tare, apoi daca te pune sa atingi barba de piept trebuie sa spui ca te doare ceafa si pe langa ochi cand incerci sa apropii barba de piept si orice ti-ar face nu trebuie sa atingi barba de piept pentru ca atunci isi da seama ca ai mintit.
Daca te intreba de la ce iti e rau ii spui ca ai mers alaltaieri cu capul gol prin ploaie si nu ti-a mai trecut.
Atentie la doctorita trebuie sa mergi incet cand intri pe usa si sa nu raspunzi repede la intrebari pentru ca sa creada ca tu nu ai alerga nici pentru 10000 de euro ca esti un moscait asta trebuie sa creada.
Vezi sa nu mirosi a cafea! incerca cateva gume sa schimbi mirosul respiratiei.
Daca tot nu te crede trebuie sa ii spui ca iti e rau cand mergi cu metroul sau cu autobuzul si vomiti de fiecare data cand te urci un autobuz.
Daca te intreba de cand de la poaia care tea plouat pe cap cand era frig in urma cu 3 zile.
Daca te intreba ce culoare are vomitatura trebuie sa spui ca galbena si amara.

5) poti merge direct la cabinetul scolii si pui degetul deasupra la gingie la ultimul dinte din gura acolo unde trebuie sa iti cresca masaua de minte cauta pe net si vezi unde vin situate maselele de minte
si tu te faci ca esti prost mai rost ca noaptea
un retard de copil prostanac rau de tot
ca sa nu creada ca tu stii ce este aia masea de minte si te duci si ii arati ca te doare rau tare de tot acolo de ieri seara ii spui ca te doare dar acum a inceput sa te doara gingia nu maseaua tare de tot si ca te doare cu tot cu ureche si cu tot cu ochi
si incepi pe urma sa te vaiti de urechia de pe partea cu maseaua respectiva pentru ca durerea de masea se simte si in ureche si spui ca te doare gura maseaua cu tot cu ochi si cu tot cu ureche
nu iti face griji ca nu o sa iti faca injectii sau ceva pentru ca nu e dentista sa stie ce sa faca si te trimite la dentist
iei trimiterea si te duci cu ea la diriginta care o sa iti motiveze absentele.

| SweetMinion a răspuns:

Spune-i mamei ca nu te simti bine, te duci la doctor sa iti dea scutire, scutirea o duci dirigintelui/dirigintei, si cam atat.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Poti sa o trimiti pe mama ta la diriginta sau sa o sune si sa ai spuna ca ati este rau si nu poti merge la scoala

| youknowimallaboutthatbass a răspuns:

1) Spui ca nu te simti bine iar la urmatoarea ora de dirigentie aduci o scutire ceva
2) spui ca esti plecat din localitate si scrie mama ta o cerere de invoire