| DelphhiN a întrebat:

Cum pot scapa de muste cu solutii facute in casa? Auzisem ceva de genu ca sa pun vodka si zahar si or sa se prinda acolo...

13 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu e pacat de vodka aia? Mai bine o bei si iei la alergat mustele prin casa! :)
Ia uite: http://www.ziare.com/......le-1107531

| DelphhiN explică (pentru K0sti):

Nu merge...am incercat

| K0sti a răspuns (pentru DelphhiN):

Nu merge sa bei vodka sau nu merge sa prinzi muste? laughing

| DelphhiN explică (pentru K0sti):

Sa prind muste, vodka merge...laughing

| K0sti a răspuns (pentru DelphhiN):

laughing Mda, nici nu ma asteptam sa mearga! Singura solutie si cea mai sigura...pliciul! happy

| DelphhiN explică (pentru K0sti):

Unde plici ca aseara am omorat 40 de muste, si nu exagerez deloc

| K0sti a răspuns (pentru DelphhiN):

laughing Pai ai crescatorie, pepiniera, ce ai acolo? Mai da si la altii, nu le tine numai pentru tine! happy

| DelphhiN explică (pentru K0sti):

Pe toate ti le fac cadou

| K0sti a răspuns (pentru DelphhiN):

O, ce dragut din partea ta! happy Sa nu uiti funda! happy

| stlucian a răspuns:

Sticla transparenta si se foloseste o compozitie din otet si zahar.Recipientele de sticla se agata in locul dorit.Sau puneţi un buchet mare de busuioc la uşă, dar şi în dreptul geamurilor. Mirosul este extrem de deranjant pentru aceste insecte.

Punand un ventilator unde ai o fereastra deschisa, vei impiedica musca sa mai intre in casa.

Pune miere sau sirop pe o hartie si musca se va aseza pe ea, ramanand captiva.

| SasNetRomania a răspuns:

Cumparand plasa de geam si la usa...

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Pai, cred ca daca dai cu miere se vor prinde de aceasta!

| aliceflorentina a răspuns:

Intr.un pahar cu apa pui putin sprei din ala pentru muste si cu paharul ala te apropii de ele si ele vor fi atrase in pahar