| Laura_Iuliana_1992 a întrebat:

Cum pot transforma urâtul în frumos? E o tema şi trebuie să facem un desen,o poezie, ceva care să corespundă temei. O idee originală cineva?

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Uratul se transforma in frumos prin atribuirea acestuia a unei emotii pozitive. De exemplu o papusa veche si uzata o poti considera frumoasa in contextul in care aceasta ti-a fost data cadou de bunica ta, deci emotia pozitiva e iubirea.

| Daniela1234567 a răspuns:

De exemplu arata ciclul florii
la inceput e numai frunze, apoi apare bobocul, tot mai mult se desface, apoi puffff si floarea frumoasa

| Robitza11 a răspuns:

Eu am 12 ani si ma pricep la desene si la povesti. Ma gandeam sa faci un desen cu o jumatate de fata cu riduri si negi aratand trist iar pe cealalta jumatate de fata una frumoasa cu tenul neted cu buzele rosi ca focul etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.