| cocolate a întrebat:

Cum poti obtine un accent britanic,reguli de pronuntie si chestii din astea, tutoriale?

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca stai in Anglia, dupa vreo doi ani, vorbesti cu accent.

| Danzell a răspuns:

Trebuie sa exersezi limba in fiecare zi. daca esti pe la liceu sau facultate ar trebui sa ai programe comunitare gen Leonardo da vinci, commenius, si Erasmus(la facultate)
fara fii acolo si fara sa vorbesti cu ei nu vei putea prinde accentul. am o colega de munca din Rusia. are accent aproape perfect britanic.

| express11 a răspuns (pentru Danzell):

Asa ti se pare tie., ca ea deja are accent rusesc, si tie iti pare diferit.

| Danzell a răspuns (pentru express11):

Nu mi se pare. are accent britanic.

| irinuk28 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Ua7nyAaf3pE
Exersează cuvintele;), ia uite cum fac aceștia 2 :).
Sper să te ajute cu ceva...

| Loveuan a răspuns:

Păi,poţi face meditaţii la engleză, îi spui profesorului/profesoarei dacă te poate învăţa accentul britanic, rusesc, etc.Eu am reuşit să vorbesc cu accent britanic.Este foarte eficient.