| Agent47 a întrebat:

Cum sa imi invat sora tabla inmultiri cu 6, 7,8 si 9 pentru ca incurca raspunsurile intre ele si daca calculeaza raspunsul ii i-a foarte mult?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu foarte multa rabdare.Este normal ca daca tu stii tabla inmultirii sa crezi ca si ea trebuie sa o invete repede. Poate si tu la varsta ei erai putin mai greoi la invatat.Succes.

| franco2003 a răspuns:

Invato distractiv prin filmulete cu inmultiri

| simplu0 a răspuns:

Incearca sa te distezi in timp ce o inveti. Sa va distrati invatand.o tabla inmultirii. Eu am invatat dela sora mea mai mare, ca de cate ori invata ea cu mama eu invatam inaintea eilaughing) big grin Stiam raspunsul inaintea eilaughing Era distractiv big grin

| mihnea167 a răspuns:

O metoda usoara si rapida este pe situl

http://www.youtube.com/watch?v=zQC3fYcJlFM

Sper ca te-am ajutat. Pls. FUNDA

| Ozlem a răspuns:

Pentru a inmulti orice nr. cu aceste cifre tineti mainile in fata vostra. Numarati degetele dintr-o parte si lasati jos degetul care corespunde nr. ales (ex 9X4, lasati jos al patrulea deget)Numarati degetele dinaintea degetului lasat (in acest caz 3). Isi va aduce aminte ca este ceva cu trei si astfel nu va mai incurca rezultatele. Funda?

| Puiu_Andrei-ionut_1995 a răspuns:

Foarte simplu o pui pe sora ta sa scrie pe un caiet tabla inmultiri cu fiecare imparte...6, 7,8, 9.prima data cu 6 pana invata apoi la fel si cu celelalte, sper ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor.