| vladciubuc10 a întrebat:

Cum se invatata comentariile la romana?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai 2-3 zile pe unul singur, citeste cu atentie fiecare propozitie pentru a-ti ramane macar cateva structuri in minte. Ai putea de asemenea sa scrii pe o foaie separata ideile principale, gen un plan la cee ce trebuie sa spui. E recomandat sa citesti cu atentie si operele ca sa ai idee mai bine ce se intampla si sa intelegi mai usor mai ales ca majoritatea comentarilor merg dezvoltate pe rezumat, detalii din carte.

| AFR81 a răspuns:

Cumperi o carte cu comentarii si inveti din ea. Asta e principalul lucru pe care trebuie sa-l faci. De pe net, dupa parerea mea, se invata greu, iar comentariile de acolo este posibil sa nu fie tocmai corecte. Tehnica de invatat difera de la om la om, deci nu-ti pot da sfaturi in acest sens. Eu citeam fiecare fragment, iar apoi incercam sa-l repet pentru ca in final sa repet tot comentariul cap-coada. La mine asa a functionat si am luat nota mare la BAC, la tine poate e altfel.

| OnuOnulică a răspuns:

Le scrii de multe ori pe o foaie până le înveți.

| Daniellllll1 a răspuns:

Prima data le scrii pe foi A4, si pe inveti...,si dupa aia le scrii tu singur, din nou pe foaie, din cap
Cel putin, asa o sa fac eu, cand o sa dau bac-ul.Alta varianta, nu vad