| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Cum se realizeaza o compunere argumentativa? Dau fundita pentru cel mai complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Un text argumentativ trebuie să aibă cel puţin 4 alineate care să conţină: o ipoteză (părerea ta proprie, în general, bazată pe o afirmaţie dată), două argumente şi o concluzie happy
Evident, poţi avea mai multe argumente, dar cel puţin două, scrise fiecare în alt alineat.

2 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

O compunere argumentativa e de fapt un text in care se demonstreaza ceva.Depinde ce trebuie argumentat.

| Popescu_Victor_Emil_2000 a răspuns:

Compunerea argumentativa este un text care demonstreaza ceva.Contine parerea proprie, argumente si concluzie