| Maria_Lidia_1933 a întrebat:

Daca am intrat la facultate la o specializare si doresc sa ma mut la alta, tot in cadrul aceleasi facultati, cum pot face? Este posibil?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adreseaza-te decanatului.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să te transferi după ce începe anul universitar!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!
Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!