| alejandra007 a întrebat:

Daca am obtint mentiune la olimpiada de protectia mediului am loc la facultatea de medicina la buget fara a mai da admitere?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici măcar nu este o ramură pe care pleci în medicină, răspunsul este nu!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o legatura.Nu ai iesit nici macar pe primele 3 locuri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te ajută cu nimic acea Menţiune!

Vezi, spre exemplu, următoarea chestie :
"Pot fi admişi la studii pe locuri bugetate, fără examen de admitere, în anul I, an universitar 2014/2015, absolvenţii de liceu care au obținut în perioada studiilor liceale premiile I, II, III, la olimpiade internaţionale sau naţionale organizate de MECTS/MEN, la următoarele discipline: biologie, chimie, fizică, matematică şi informatică. " - SURSA :
http://www.umftgm.ro/admitere-2014/admitere-2014.html

Toate cele bune.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Daca e olimpiada judeteana, natinonala etc, ai un loc bugetat, dar cu admiterea sincer nu stiu. Probabil aceasta trebuie neaparat data. Pentru ca la ei se clasifica dupa nota de la admitere, tu daca intri cu diploma nu au cum sa te puna acolo. Bafta!