| Nanami利 a întrebat:

Daca dai examen de diferenta la geografia Angliei si a Americii cam ce ar trebui sa te intrebe? Si ce ar trebui sa invat? Si de unde? laughing Am cautat pe internet dar nu stiu daca sunt folositoare site-urile pe care am intrat.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la biblioteca scolii in care vei da diferenta, ceri manualele dupa care au invatat cei din clasa in care te transferi in anii pe care tu i-ai facut in alta parte, si le inveti complet. Daca iei ed pe internet, vei ajunge sa ai mii de pagini de invatat si iti va fi foarte greu.

| justanotheruser99 a răspuns:

Daca te referi la optionalul de la profilele de bilingv engleză, atunci, logic ca vei primi subiecte ce țin de geografie laughing si anume aspecte legate de relief, clima, populație, orașe,... In acest caz ar trebui sa înveți materia respectiva, iar materialul nu stiu exact de unde il poți procura, adică proful meu ne xeroxa la toată clasa lecțiile din ceva manual de-al lui, dar ai putea cere de la biblioteca liceului un manual (in caxul in care au asa ceva) sau ai putea vorbi cu un elev din clasa unde vrei sa te transferi si ii ceri lecțiile, testele (așa ca sa te verifici după ce înveți ceva) si ce mai are.