| Bogdan_Mihai_1999 a întrebat:

Daca eu invat la un liceu cu profil economic,cand o sa dau bacu, la ce materii o sa dau?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Buna.Bac o sa dai obligatoriu din Matematica, Romania si Engleza (oral)
apoi iti alegi intre geografie, economie si istorie.
Sunt la economic si eu.

| Bogdan_Mihai_1999 explică (pentru 愛日本):

La engleza dau oral? obligatoriu?

| 愛日本 a răspuns (pentru Bogdan_Mihai_1999):

Dada

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La profilul "Servicii"/"Economic" dai BAC/examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Toate cele bune.

| belle2009 a răspuns:

Bună,
Eu sunt la facultate acum și am terminat un liceu teoretic dar cu toate acestea știu sigur la ce materii vei da Bacalaureatul având în vedere că ești la un liceu economic.
Vei da Bacalaureatul la următoarele obiecte de studiu:
Română, Matematică (obligatoriu) și la alegere una dintre următoarele opțiuni: Geografie, Economie, Istorie sau Engleză.
Iti doresc mult succes la Bacalaureat.
Pa, pa