| GoldandSilver a întrebat:

Daca fac profilul uman pot sa ma duc o facultate de economie,afaceri, management?

Răspuns Câştigător
| aleahimk a răspuns:

Buna! Depinde de capacitatea ta de memorare si trebuie sa ai si un pic de placere fata de ce vei face ( management - microeconomie, macroeconomie, matematica aplicata in economie si toate cele ). O prietena de-a mea a fost la filologie, a dat la economie si afaceri internationale, iar acum se descurca destul de bine dupa un an de facultate. Ideea e sa te duci la toate cursurile, seminarele, sa lucrezi si suplimentar, doar asa vei reusi sa ajungi unde iti doresti.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge la orice facultate!
www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| GreenBubble a răspuns:

Profilul uman se bazeaza pe Romana istorie si limbi straine.La economie sau afaceri ai nevoie de matematica, la uman faci matematica doar pana in clasa a10a (inclusiv) si este foarte simpla.Ai putea sa urmezi profil uman si dupa o facultate de economie, afaceri, management dar in cazul in care ai face o pregatire suplimentara bazata pe matemetica sau asa ceva.

| NoisyDream a răspuns:

Da de la orice profil (in afara de cele vocationale gen sport, desen etc.) poti merge la orice facultate insa poti avea probleme cu matematica, economia si celelalte materii pe care tu nu le studiezi la uman dar de intrat acolo poti daca iti iei bacul si examenul de admitere. Trebuie sa recuperezi toata materia de care ai nevoie deci da se poate numai ca e greu si e mult de invatat.