| AntoniaOrman a întrebat:

Daca imi place engleza ce meserie pot sa am cand o sa fiu adulta?(in afara de profesoara)

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Traducatoare

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traducatoare de acte la masini, pasapoarte si multe altele + ghid turistic, in alte tari, dar si la noi si un grad de bussines? de exemplu verisoara mea este la master, acum la inceput si tot asa este pe engleza si politica, o sa devina un grad de bussines face la engleza, de i s-a acrit. imi spune uneori ca mai bine facea mate-info ca si mine tongue

| Anonymous1995 a răspuns:

Traducator,gandeste-te ca dai de un om de afaceri din orientul mijlociu (partea Arabiei) si poti sa il ajuti pe el big grin (asta a fost primul lucru care mi-a venit in minte)

| AlexDu a răspuns:

Traducator, ghid turistic, poti merge sa lucrezi in strainatate. :d

| tomoiagaioan a răspuns:

Poti fi translator sau ghid turistic

| Ciurcanu_Catalin_1998 a răspuns:

Pai sunt multe alte meserii, Traductor Human intre ele. Dar daca stiti bine engleza (Grad B2/C1/C2) puteti sa faceti un curs de Engleza avansata si aia te va ajuta la multe.