| 123lalala a întrebat:

Daca la evaluare am scris vom selecta 3 texte finaliste/ care vor fi publicate pe site pentru a putea fi comentate de voi si am incercuit care si am scris subordonata atributiva...e bine..adica nu am mai scris ca prima e principala deoarece imi cerea doar atributiva

Răspuns Câştigător
| IoAlexandra a răspuns:

S-ar putea sa accepte. depinde de profesor. ar trebui sa puncteze.(oricum daca e sa iti scada nu iti ia mai mult de 1 punct)

| 123lalala explică (pentru IoAlexandra):

Si poate sa zica, ca e semn daca am incercuit "care"? si am pus o bara intre propozitii?

| IoAlexandra a răspuns (pentru 123lalala):

Nu. la romana e acceptat.sigur nu scade