| radu999 a întrebat:

Daca nu ma duc la Examenul de clasa a8a cum se procedeaza voi fi admis cu media din 5-8? Dau funda multumesc

7 răspunsuri:
| xJolie a răspuns:

Evaluarea națională este un examen la care trebuie să participi neapărat dacă vrei să urmezi liceul. Anul acesta el valorează 75% din media de admitere, în timp ce media claselor gimnaziale doar 25%.

| PedoBarbie a răspuns:

Trebuie să mergi.

| raduradu2014 a răspuns:

Du-te la examen ca nu vei fi admis

| maria6 a răspuns:

Daca nu meri, nu participi la repartizare, decat in ultima etapa, la liceele unde raman locuri (daca raman).

| MonrealLuigi a răspuns:

Nu vei fi admis. big grin

| Reeda a răspuns:

Nu ma se face media de pe toti ani apoi o aduni cu evaluarea nationala si impari la 4 depinde de ce nota iei ca acum evaluarea nationala ii 75% din admitere

| maya30 a răspuns:

Pai media din 5-8 cu media de la examen fac tot o medie pe baza careia vei fi admisa la liceul, dar conteaza mai mult notele din examen decat cele din 5-8.