| anonim_4396 a întrebat:

Daca trec la bac si vreau sa merg la facultate am fazut la ubbfsega (universitatea babes bolyaj facultatea stiintelor economice si gestiunea afacerilor) va trebui sa mai dau si acolo ceva probe pentru admitere sau?

1 răspuns:
| paulpaul25 a răspuns:

Se intra pe baza dosarului, adica nota de la BAC, la fiecare dintre probe + un eseu de admitere.

Eseul il faci singur, ai de raspuns la niste intrebari simple. Gen de ce ai ales FSEGA, ce te recomanda pentru profesia de economist si unde te vezi in viitor.

Cam asta e tot.