| 95Cosmin a întrebat:

Dau bacul anul acesta din biologie si as vrea sa stiu daca cartea: Memorator de biologie Mariana Hutanu este buna.A mai invatat cineva din ea? Contine tot ce trebuie sa stiu? Este ceva in carte ce nu m-ar interesa pentru bac?

3 răspunsuri:
| Ceryo a răspuns:

Da e buna insa fiecare carte are in ea explicat cate ceva mai bun despre un anumit lucru
iti recomand sa cumperi din librari daca gasesti carti de biologie cu exerciti din ani anteriori de la bac si sa rezolvi
iar daca nu gasesti ceva in carte netul contine de toate

| NDY13 a răspuns:

Memoratorul amintit de tine e in conformitate cu majoritatea programei, te poate ajuta sa iei un 7-8. Dar, fara exercitiu, slabe sanse sa treci de aceasta nota. Poftim: http://bacul.net/subiecte - ai aici toate subiectele date la biologie din 2008 incoace + variante de pregatire. Succes!

| 95Cosmin explică (pentru NDY13):

Mersi de raspuns, dar linkul dat de tine nu merge.