| CatyVany a întrebat:

Dau funda! Stie cineva daca la ruperea lor, negii genitali pot provoca cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

NEGII GENITALI NU SUNT PERICULOSI SI NU PROVOACA CANCER! Termina-ti cu prostiile! Poti sa-i lasi sau daca nu vrei s-o faci atunci du-te la un medic si ii cauterizeaza el, nu incerca leacuri babesti ca-ti faci mai mult rau, mai ales datorita faptului ca tegumentul in zona aceea este foarte sensibil. Daca vrei sa fii si mai linistita, fa-ti un test Papa-Nicolau. Daca nu stiti, nu vorbiti!, Papiloma Virus nu provoaca negi, virusii care provoaca negi nu provoaca cancer!

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Riscul este mare, mai ales ca nu se poate cunoaste tipul lor decat in urma biopsiei. Nu te juca cu viata ta.
http://www.libertatea.ro/......60748.html

| BogdanDediu a răspuns:

Da cel mai probabil provoaca cancer!

| CatyVany explică:

Nu ma joc...mi s.a rupt pur si simplu...

| Boo01 a răspuns:

Da... ai grija :3

| dalina1999 a răspuns:

Da pot produce cancer pentru ca pui mana pe fata. Nu ii scoate afara fiindca ti se fac mai mari. Cauta pe un site cum sa scapi. Si eu am si caut pe un site. FUNDA? :**

| Bodea_Sebastian_1996 a răspuns:

Depinde daca e din nastere, da poate provoca, dar in caz contrar nu.

| bigchoc a răspuns:

Eu am o verișoara care si.a rupt un neg. Și nu a pățit nimic. Dar ca sa fii mai sigura sunt creioane cu un anumit gel care ii arde, ustura puțin într-adevăr dar chiar ajuta. Funda? big grin