| consuelo12 a întrebat:

Dau fundita! rog sa ma ajutati sa scriu ceva la literatura romana. Deci tema suna asa:
Argumentati cu "pro" sau "contra" afirmatia: "Stilul este omul insusi..."

Răspuns Câştigător
| Ford a răspuns:

(e important sa folosesti formule de genu: sunt de parere ca, consider ca, in concluzie, asadar |si prin urmare, ...etc)
Important e sa intelegi tu ce vrea sa zica fragmentul\citatul.
Eu as scrie ceva de genul: Sunt de acord cu mesajul citatului deoarece un om nu isi poate schimba stilul si deci prin urmare analizand stilul cuiva pe o perioada mai lunga putem intelege modul de gandire sau actionare a persoanei in cauza. In concluzie mesajul citatului este complet adevarat din punctul meu de vedere.
Daca trebuie sa scrii mai mult mai spune si tu ceva in legatura cu subiectul dar in principal trebuie sa folosesti expresii de genu ala.

2 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

De ce toate profele de romana dau din prima zi de scoala texte argumentative?laughing)

| BuggsBunny a răspuns:

Pro funda te rog tongue