| anonim_4396 a întrebat:

De anul viitor sunt clasa a XII si vreau sa ma transfer de la liceu de zi la seral tot la mine in scoala cu acelasi profil pentru ca m-am angajat si nu vreau sa renunt la munca avand doar 3 zile pe saptamana.
Vreau mai multe detalii: se plateste, cum e cu absentele?
Stiu ca se fac 13 clase, dar eu as vrea sa dau si bacul la sfarsit.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La seral este la fel ca la zi, inclusiv cu absentele si cu bacalaureatul. Nu se plateste.

| wolder a răspuns (pentru Ioandelasal):

Adica daca am un numar prea mare de absente ma da afara ca si la liceu de zi? De asta vreau sa trec la seral, sa am timp se de munca, sa nu trebuiasca sa merg chiar zilnic.

| Ioandelasal a răspuns (pentru wolder):

Da, asa este, se aplica aceleasi reguli ca la zi, deoarece si forma de seral este cu frecventa.
Si eu am facut liceul la seral, este drept ca in urma cu 45 de ani, am lucrat zilnic 8 ore si dupa masa mergeam la seral (17-21) in fiecare zi lucratoare, asa ca stiu foarte bine.
Daca nu vrei sa mergi zilnic alege forma cu frecventa redusa.

| wolder a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici nu stiu daca am asa ceva la mine in scoala cu profilul meu etc etc. voi intreba la secretariat