| Demeister a întrebat:

De ce avantaje beneficiază elevii de liceu/gimnaziu care obțin premii în olimpiadele şi concursurile internaționale?

12 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

In primul rand, daca ai nota 10 la purtare, poti lua bursa datorita olimpiadelor si concursurilor internatonale, si pot conta in admiterea la anumite facultati, mai ales in afara, unde sunt foarte apreciate.

| alexandrualind a răspuns:

Diplome.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

De nişte diplome. Dacă participi şi poţi şi să câştigi poate vei fi acceptat mai uşor la unele facultăţi, Cred. dar avantaje ar fi. ai aduce prestigiu şcolii. şi odată şi ţie.

| R0R0 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Participezi =participi****

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru R0R0):

Multumesc :*

| R0R0 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Cu plăcere! laughing

| IoanaIonuca a răspuns:

Bani, renume si intrat fara examen la facultate. Altceva nu cred ca ar fi.

| Demeister explică (pentru IoanaIonuca):

Dar se primesc mulți bani?

| IoanaIonuca a răspuns (pentru Demeister):

Depinde de locul luat, dar destul de multi.

| Demeister explică (pentru IoanaIonuca):

Banii se primesc de la stat sau de la sponsori?

| IoanaIonuca a răspuns (pentru Demeister):

Se primesc de la primar si daca ai luat la nationala, de la cei care organizeaza.

| octa2021 a răspuns:

Poti sa intri la facultate fara examen sau fara sa te mai gândesti de media la bac, deoarece intri la buget.
Succes.