| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista rasism? Adica,spuneti sincer,daca un chinez,un negru,un tigan,un african,un turc,un tatar,un mexican,ar vrea sa v-a salute,sau sa v-a fie prieteni,l-ati respinge sau nu l-ati trata ca pe cei de culoarea sau rasa voastra? Nu e si asta minunat in viata? faptul ca nu toti suntem la fel,ci ca suntem diferiti, unici si toti frumosi in felul nostru?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Exista rasism datorita prostiei umane. Cu totii tind sa se considere mai buni decat semenii lor, din acest motiv rasele umane nu se agreaza intre ele.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu ma deranjeaza daca e chinez, negru sau tigan, problema e sa nu fie rasist. Iubesc rasele. Urasc rasismul. Te salut cu respect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spun toate astea find alb, insa nu mar impiedica sa am un amic sau o amica de alta rasa

| StefanAndrei99 a răspuns:

Eu nu suport tiganii. Nu pentru ca sunt rasisit, ci pentru renumele lor din Romania si din strainatate. Au un renume fooarte prost. De exemplu, azi un puradel de vreo 5-6 ani a vrut sa imi ia banii din mana. Dintre toti cei pe care i-ai insirat tu acolo decat pe tigani i-as refuza. Negrii mi se pare niste oameni de nota 20. De ceilalti nu stiu prea multe, motiv pentru care nu i-as refuza. E frumos ca nu suntem toti la fel. Daca am fi fost toti la fel lumea ar fi fost foooarte pricitistoare laughing.