| debby2000 a întrebat:

De ce nu avem informatii despre existenta vietii pe alte planete

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveeem,`pe marte e viata-n gheata`...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine una m-ar speria sa stiu lucruri de genul asta.
Si plus la ce ti-ar folosi daca stai sa te gandesti nu e ca si cum am devani prieteni
De parca lumea nu e oricum intoarsa cu fundul in sus si nu suntem toti ca niste extraterestrii.
Pur si simplu pentru ca e mai bine sa nu stim.
Dar daca chiar te intereseasa sa stii, unii americani au impresia ca stiu ceva, s-au scris carti pe tema asta, si unii oameni sustin tot felul de teorii.
Eu spun sa nu iti umplii capul cu prostii de genul asta.

| Morys93 a răspuns:

In afara de marte care e aproape de noi nu stim alta viata din cauza ca suntem prea putin dezvoltati

| denigood a răspuns:

Buna! Poi eu cred ca motivul este : Daca savantii ar afirma ca exita alta viata in galaxie, unii oameni s-ar panica, adica ar incepe sa fie speriatti de o posibila invazie extrateresta. Unii chiar pot fi afectati grav (panica) iar altii se pot chiar sinucide pe aceasta tema, imaginandusi o posibila invazie extraterestra.

| Mus1k a răspuns:

Pentru ca NASA tine acest lucru in secret timp de mai bine de 50 ani, s-au prabusit nave spatiale in America, au fost desenate diferite chestii in lanuri de grau. Singuri in galaxie nu suntem, pe Marte exista apa, sub forma solida (gheata). Deci acest lucru nu impiedica existenta altor vietati extraterestre.

| Nastia a răspuns:

Pentru ca nu am ajuns inca pe o alta planeta sa vedem daca e ceva acolo sau nu sau pentru ca nu exista viata pe alta planeta...