| Grigori_Ana_1975 a întrebat:

De ce omul crede ca electricitatea este cea mai mare descoprire a omului

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu toti oamenii cred asta, dar cei care cred probabil se gandesc la cat de importanta este electricitatea pentru noi. Gandeste-te cum e cand se ia curentul, nu mai merge frigiderul, se poate strica mancarea, nu mai merge niciun aparat electrocasnic... daca stai sa te gandesti fara curent electric am muri destul de repede.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru ca de ea ne lovim zi de zi. E o sura foarte importanta in viata omului...

| cristimihailov a răspuns:

E un punct de vedere cel pe care il prezinti tu. Un altul ar fi de exemplu ca cea mai mare descoperire a omului a fost focul. Altii pot spune ca mersul pe jos...