| anonim_4396 a întrebat:

De ce plang la scoala?
Sunt in cea mai slaba clasa din scoala.e foarte mica si urata si colegii sunt rai
Nu mai rezist (sunt baiat)
Vreau sa ma transfer urgent, se poate?
Simt ca nu mai vreau la scoala!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate să te transferi din semestrul 2!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| xXAlphaXx a răspuns:

Daca nu-ti dau pace,te poti duce la diriginte/a si-i spui sa ia masuri... Daca asta nu functioneaza, le spui parintilor... Daca nici asta nu merge, iei tu singur sau vii cu niste baieti la scoala...Din pacate, societatea e din ce in ce mai dereglata si ajungi sa fii considerat un anormal daca faci lucruri normale... Uneori daca nici cu vorba nu inteleg, trebuie sa recurgi la forta din pacate...Iti spun din propria experienta si a altora ca daca nu iei masuri, ei nu te vor lasa in pace...Nu-i asculta pe toti cei care spun sa-i ignori, sa te prefaci ca nu exista etc.

| xXAlphaXx a răspuns:

Sau poate sunt mai rai deoarece poate esti mai retras si de aia...Incearca sa vorbesti si tu cu ei, bagate in discutie ca doar n-o sa te manance nimeni...

| ღMikyღ a răspuns:

Spune-le parintilor tai. Poate ca nu au posibilitati sa te mute ca pana acum ar fi facut-o. Nu trebuie sa te consumi. Nu e bai daca nu ai prieteni la scoala, conteaza sa inveti ca inveti pentru tine si tot tie iti ajuta in viata. keep kalm si succes big grin

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Nu mai baga in seama parerea altora. Ei nu conteaza, tu contezi. Incearca sa iti vezi doar de ale tale si sa treci peste cei care te jignesc.
Daca nu iti place, vorbeste cu parintii si transfera-te la alta scoala. Crede-ma, nici eu nu vreau uneori la scoala, dar scoala e foarte importanta. Parintii te pot ajuta cel mai mult la problema asta.