| djalexandrual a întrebat:

De ce simti durerea in vis? Exemplu: Am visat c-am fost strapuns intr-o incaierare in capul pieptului cu un pumnal/sabie si chiar am simtit o durere ingrozitoare

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Simti o durere in timpul somnului, iar ''povestea '' din vis ii da o explicatie. In cazul tau, ori ai ulcer sau gastruta si ai simtit o durere puternica, ori durerea ti s-a parut mult mai mare datorita circumstantelor din vis (mai degraba). Salut.