| anonim_4396 a întrebat:

De ce TPU-ul mi-a corectat un raspuns si a scris in afara legat in loc de in afara cum stiu eu ca este corect?

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Din cate stiu, se scrie in ambele feluri, depinde insa de sens :
Inafara – Am abordat toate subiectele in_afara ultimului subiect.
In afara – A iesit in afara spatiului de joc.
Asa ca depinde ce sens avea in raspunsul pe care l-ai dat.
Cred insa ca se fac automat corecturile, functie de ce s-a "bagat in cap" dictionarului TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ceapa.

| NoNameasdod a răspuns:

Pentru ca asa se scrie tu proasta.

| razvilol a răspuns:

De mere

| Azian a răspuns:

Poate inveti si tu sa scrii corect si sa formulezi o intrebare din care sa ne dam si noi seama despre ce vorbesti!

| Justin4427 a răspuns (pentru Azian):

Poate ca inveti tu sa gandesti singur, ci nu mura in gura.

| MaraStefania a răspuns:

Cred ca asa ai scris tu de la inceput si nu ti-ai dat seama! Dai funda?