| Patricia0810 a întrebat:

De ce unii vad frumusetile unui lucru dar nu vad la ce foloseste frumusetea acelui lucru

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am de gand sa-ti raspund la o intrebare cu o intrebare.
Dar sunt de parere ca cei care nu vad utilitatea frumusetii sunt limitati ca si fiinte, sunt oameni obisnuiti care nu vad dincolo de aparente. Sper ca raspunsul meu ti-a fost util

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Pentru că frumuseţea nu foloseşte la nimic real. E o construcţie subiectivă. Ambii putem fi de acord că un anumit tablu e frumos sau putem să nu fim de acord. Dar în realitate la ce-ţi foloseşte că e frumos sau nu?