| anonim_4396 a întrebat:

De ce urati asa mult scoala?
Vreau un raspuns cat mai argumentat
Dau funda!
P.S. daca ai chef de raspunsuri la misto te-as ruga sa imi ignori intrebarea.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Super simplu.
Ca incepem la ora 8, si e groaznic pentru moral sa te trezesti pe bezna si sa pleci tot pe bezna iarna la scoala.Eu una consider ca ar fi mult mai eficient daca scoala ar incepe la 9.
Ca se pune accent pe o toceala stupida, care nu te ajuta cu absolut nimic si pe care o uiti in secunda 2 decat sa iti prezinte ce te invata prin lucruri practice in asa fel incat sa-ti ramana in cap.
Ca nu exista dreptate, de exemplu mutatul asta stupid de la un profil la altul. la mine in liceu copii de la ultima clasa ca medie au avut ocazia sa se mute in a 2-a clasa ce medie din liceu. Corect, nu?
Ca se fac ore complet useless, si efectiv stai si te uiti la prof si profu la tine gen desen, sport, stiinte la filologie.
Orele de sport sunt un rahat. Ar trebui sa se investeasca bani sa se cumpere o aparatura sau macar sa aiba loc actitvati mai interesante decat saritura in lungime si saltul peste capra...
Relatia asta groaznica in general dintre profesor-elev. Exista si profesori de tot respectul, care respecta o opinie, stiu sa faca o ora creativa si interesanta, da sunt si ultimii aroganti si plictisitori care urmeaza schema si aia e.

| GdX a răspuns:

Dar cine uraste scoala in afara copiilor fitosi si la moda? Recunosc ca nu mi-a placut scoala dar nici sa o urasc nu am ajuns. Ce mare lucru ca mergi la scoala si inveti niste lucruri. Poate tu o urasti si nu stii de ce. La scoala inveti lucruri interesante, te dezvolti ca om, iti faci prieteni noi, cunosti oameni noi.

| AFR81 a răspuns:

Uram scoala din cauza comportamentului unor profesori. In rest, era frumos sa am o ocupatie, sa invat ceva nou si sa petrec timp impreuna cu colegii.

| OldSoul a răspuns:

Eu am terminat de mult scoala.
Dar adevarul e ca scoala nu arata o prespectiva prea buna de viata elevilor.
Foarte multe materii fara rost, pe care esti obligat sa te pregatesti, care cel mai probabil nu-ti vor fi de mare ajutor in viata.

| J0B0MAT a răspuns:

♦Timp pierdut
♦Multă materie care nu te ajută cu nimic
♦Profi naşpa
♦Uniforma

| erichlemny a răspuns:

Sunt intra 8-a si uite top 5 motive
1. te bat la cap cu examenul
2. teme multe si ore pe care le-ai mai facut si-ntra 7-a
3. teme, teze, simulari si examene
4.(depinde) dirigi care au iesit din azilul de nebuni
5. nu e net