| RAY a întrebat:

Doar cine stie engleza

e ceva ciudat documentarele bbc in engleza britanica o inteleg e cand vad filmele din usa mi se pare ceva diferit de ce? e devina accentul nu pot intelege uneori nu inteleg cuvintele nu pot sami explic

cum as putea sa invat sa scriu in engleza?

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Poate esti mai obisnuit cu accentul britanic. In engleza americana nu doar ca e un alt accent, dar se folosesc si unele cuvinte diferite. Totusi, in mod normal n-ar trebui sa ai probleme sa intelegi. Nu difera chiar asa mult.