Întrebare recomandată | AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

Dubii in legatura cu admiterea la facultate, mi se cere urmatorul lucru :

-adeverinţă medicală tip M.S., eliberată de cabinetele medicale şco­la­re, dispensarele teritoriale, dispensarele de întreprindere sau medicul de familie;

Eu am fost la scoala la cabinet si mi-au dat adeverinta normala (ca aia cu care ne motivam absentele) care atesta ca nu sunt bolnav psihic sau alte boli ...fizice.
Ei bine, e buna adeverinta care o am, sau trebuie sa fac analize si sa cumpar tipu de adeverinta coala A4...

2 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Cere adeverință de student ața se numește adeverința tip M.S 18.1.1 pentru facultate

suntserios
| suntserios a răspuns:

E buna aia