| anonim_4396 a întrebat:

E mai usor bac-ul la informatica decat la biologie sau chimie? Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Biologia presupune toceala.

intre chimie si informatica depinde care o intelegi tu mai usor. Din punctul meu de vedere informatica e f usoara

| OnuOnulică a răspuns:

E mai usor unde inveti mai bine!winking
Dar, cu siguranta la info e mult mai simplu.

| SnowWw a răspuns (pentru OnuOnulică):

Deci informatica e cea mai accesibila.Eu v-am intrebat ca nu prea fac la scoala cele 3 materii si voiam sa stiu cum sa ma orientez.

| Dzeko7 a răspuns:

E mai usor la biologie.Chimia e limba extraterestra.

| Caddy1609 a răspuns:

Depinde cat de mult iti place informatica, daca stii cat de cat bazele e mai bine, cel putin pentru mine asa a fost.

| micana a răspuns:

Bac-ul e cel mai usor atunci cand inveti pentr o materie care te pasioneaza sau pe care o stii. Cred ca daca ar fi sa alegi obiectiv, biologia necesita cel mai putin efort, pentru ca e doar de invatat. Acum depinde de tine care ti se pare cea mai usoara materie.