| LTAA a întrebat:

E normal ce se intampla in sistemul actual de invatamant romanesc?

Răspuns Câştigător
| LTAA explică:

La ce te astepti de la Romania. Eu de exemplu sunt pe a 8a si trebuie sa dau examenul de capacitate pe care il dau DOAR din romana si mate. Cred ca ar trebui sa ma concentrez mai mult pe astea doua dar cu profesorii acestia incapatanati care cred ca stiu totul despre elevi si cat de greu e lor. Ei nu constientizeaza absolut deloc. Daca sunt nervosi de la alta clasa dau un test din cinestie ce lectii anterioare. Eu tot timpul comentez profesorilor deoarece nu au dreptete si ii las cu gura cascata si le inchid gura pe loc! Asa ca sper sa se rezolve aceasta problema deoarece tinerii au mai multa putere si informatie decat bosorogii asa de profesori. Asa ca tinerii sunt viitorul. Dar Romania nu o sa mai aiba nici un viitor daca toti tinerii o sa plece in strainatate din cauza faptului ca nu au ce viitor sa isi dezvolte aici. Si eu vreau sa plec deja deoarece stiu ca am o mai mare posibilitate peste ocean

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Tu ce zici, este normal? Eu zic ca esti al dracu de ANORMAL..sa ne educe niste profesori care pur si simplu nu au cunostinte in domeniul pe care-l practica.Ne invata pe noi de succes financiar dar ei castiga 8 milioane pe luna plus ca nu stiu sa isi impuna autoritatea.

| HalloweenSamy a răspuns:

Bineinteles ca nu e normal. Toata lumea spune "sa fiti mandrii ca sunteti romani" Dar cum am putea fi noi mandrii generatia urmatoare avandin vedere ca trebuie sa plecam in strainatate pentru a ne putea creea visul. Suntem tara cu cel mai prost sistem de invatamant care sustine minciuna si nu acticitatile extracuriculare. Ei nu stiu cat de greu e pentru o persoana care stie cat e de prost sistemul scolar/invatamant sa invete in asemenea conditii si sa stie ca e cu mainile legate deoarece nu are nici o putere asupra sistemului sad :'(

| LTAA explică (pentru HalloweenSamy):

Am circa 15 materii si daca nu stiu la una, ma cearta, taca-taca-taca, mai imi da si o nota proasta.
La capacitate dau din romana si matematica, din toata materia, in mare parte inutila, cu care nu am absolut nici o tangenta.
in loc sa dau la engleza, unde pot sa am un viitor. Iar scoala nu e biserica.

| LTAA explică (pentru LTAA):

La ce te astepti de la Romania. Eu de exemplu sunt pe a 8a si trebuie sa dau examenul de capacitate pe care il dau DOAR din romana si mate. Cred ca ar trebui sa ma concentrez mai mult pe astea doua dar cu profesorii acestia incapatanati care cred ca stiu totul despre elevi si cat de greu e lor. Ei nu constientizeaza absolut deloc. Daca sunt nervosi de la alta clasa dau un test din cinestie ce lectii anterioare. Eu tot timpul comentez profesorilor deoarece nu au dreptete si ii las cu gura cascata si le inchid gura pe loc! Asa ca sper sa se rezolve aceasta problema deoarece tinerii au mai multa putere si informatie decat bosorogii asa de profesori. Asa ca tinerii sunt viitorul. Dar Romania nu o sa mai aiba nici un viitor daca toti tinerii o sa plece in strainatate din cauza faptului ca nu au ce viitor sa isi dezvolte aici. Si eu vreau sa plec deja deoarece stiu ca am o mai mare posibilitate peste ocean