| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca subiectul 2 de la BAC (proba scrisa )lb si lit romana a fost exclus?

4 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

A fost usor modificat doar happy
Adica tot text argumentativ a ramas, doar ca din cate am inteles, acum in loc sa pornesti de la un citat o sa pornesti de la un subiect general gen "parerea ta despre prietenie" sau ceva in genul asta happy

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Nu este adevarat.
La proba scrisa subiectul I consta intr-un text la prima vedere si rezolvarea a 9 cerinte.
La subiectul II un text argumentativ.
La subiectul III e grosul happy

| 35zone a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Da asta stiam si eu, dar tocmai am citit o stire pe net... nu m-as mira ca inteligentii din minister sa schimbe pe ultima suta de metrii bacul laughing

| Georg13 a răspuns:

Nu sad