| KinekT a întrebat:

Eu am o diriginta de mate, eu nu imi fac tema si mereu se ia de mine.Recent m-am inscris intr-un proiect(excursii si prostii din astea) are voie sa nu ma lase in excursie pentru ca are pica pe mine? Unde ii pot face reclamatie?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la inspectorat si zii asa :

... adica tu baiat ascultator si silitor iti bagi picioarele in ea de scoala si de teme si ea nesimtita nu te lasa in excursie.

Sunteti o generatie de penibili

| KinekT explică (pentru suntserios):

Ce ar fi daca ti-as spune ca eu am media 10 la mate si 8 la romana? Si vreau sa ma concentrez mult mai mult pe romana?

| suntserios a răspuns (pentru KinekT):

Putin imi pasa mie de notele tale, tu doar cauti scuze in loc sa iti faci treburile cum trebuie? Vei vreun tratament special ca ai 10 la mate sau care e faza? Esti elev ca toata lumea asa cum au fost milioane de oameni in lumea asta. Ai teme? pai fa le nu te mai plange atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are diriginta cu excursiile in care emrgi tu? Parintii trebuie sa te lase acolo, nu diriga.
P.S. Un profesor care se i-a de tine pentru ca nu iti faci tema nu inseamna ca iti poarta pica. Si reclamatie pentru ce? Pentru ca esti suficient de lenes incat sa nu scrii? Tu te-auzi?

| Teardrop a răspuns:

Ce reclamație să-i faci dude?

Imaginează-ţi o plângere:

"Domnule Director, subsemnatul Prostescu aduc la cunoştinţă că nu-mi fac tema la mate, şi vreau ca cineva să-i spună profesi să nu-mi mai dea temă."

| BEATRICE55 a răspuns:

Nu-i fa declaratie dirigintei tale deoarece are dreptate. Ea iti vrea binele ajutandute sa inveti. Sa sti ca si mie mi-ar fi placut sa nu-mi fac temele doar sunt in clasa a-V-a.