| reversethiscurse a întrebat:

Exista in SUA facultate cu predare in limba romana?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.In New Jersey.

| reversethiscurse explică (pentru darrio2007):

Si cum se numeste acea facultate?

| darrio2007 a răspuns (pentru reversethiscurse):

Asta nu stiu.Dar am un prieten roman care face facultate acolo.Am sa il intreb pe Fb si am sa-ti spun.

| reversethiscurse explică (pentru darrio2007):

Sigur...mersi frumos ^_^

| darrio2007 a răspuns (pentru reversethiscurse):

Cu placere.

| relian a răspuns:

Universitati nu cred ca sint special pentru limba romana, poate ceva seectii in cadrul unor universitati americane unde se preda si in limba romana.Cauta pe net si sigur vei gasi.Arizona,Indiana,si alte multe state au in cadrul unor universityati si sectii cu predare in romana dar numai citeva chestii de limba, literatura sau politica.Gasesti info destule pe net, dar incearca sa cauti scriind in limba engleza ceea ce cauti. Daca scrii in romana pe google sigur nu gasesti nimic.Incearca pe google sriind in engleza si o sa vezi cite gasesti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca sunt.Cum nu-s nici cu predare in chineza, maghiara, turca, etc.Limba oficiala este engleza, cui ii convine s-o invete, cui nu sa stea acasa.

| felixvis a răspuns:

Da cu siguranta!