| andreeaandra989 a întrebat:

Heei, cum a fost prima voastra zi de liceu? Ce ati facut in vara in care trebuia sa intrati la liceu ca sa nu va plictisiti?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Am vizionat toate filmele gen Liceenii, am citit carti si am mers inainte de a incepe anul scolar, sa vad numele dirigintei si colegilor.M-am si pregatit moral sa zic asa, mi-am zis sa fiu sociabil si respectuos cu toti si mi-am propus sa invat si sa fie bine.Sa nu uit, am ascultat des melodiile Ani de liceu si extemporal la dirigentielaughingCa sunt emotionante si mi-au starnit emotia si nerabdarea de a incepe mai repede liceul.
Succes si sa te bucuri de anii de liceu!

| andreeaandra989 explică (pentru AvalohAlyn):

Hei. Am mai multe întrebări despre liceu ți le pot trimite pe privat? happywinking :p

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Tin minte ca la noi la liceu nu fost "intalnirea bobocilor" organizata de liceu, asa ca ne-am cautat ntre noi pe facebook si ne-am mai intalnit noii colegi in vacanta de vara pentru a ne cunoaste, a schimba informatiile pe care le aveam despre profesori/liceu, s.a.m.d
In rest, ce am facut si in celelalte vacante de vara. Nu am atins un caiet toata vacanta desi eram stresata cu tetstarile initiale, ca ma apoi dupa inceperea liceului s primim de la profesori lista de recapitulare.

| j1NNNx a răspuns:

In prima zi de liceu, am incercat sa-mi gasesc prieteni mai ales care sunt de genu meu si nici o data nu m-am plictisit.

| Ruxandra15 a răspuns:

Dupa ce aflii unde ai intrat normal iti vei cauta viitori colegi. O sa vorbiti si o sa vreti sa va intalniti sa nu fiti muti in prima saptamana nu? Trebuie sa te relaxezi vara asta. O sa dai de noi profesori, noi elevi, un nou colectiv. Trebuie sa fi relaxata, nu sa te gandesti: Oare cum va fi?

| ubox7007 a răspuns:

Pe la sala, am citit cate ceva (la engleza pentru ca am intrat la filo bilingv), generalitati. Prima mea zi a fost foarte ciudata, liceul fiind in cealalta parte a orasului, am fost ajutat sa ajung de mama, dar normal ca am mers singur acolo. Nu cunosteam pe nimeni pe acolo, dar daca mergi fara emoti te descurci.

| tewutu a răspuns:

Am facut sport mai exact tenis. La ce liceu ai intrat?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru tewutu):

Stai ca inca nu a intrat. Nici nu am pus optiunile. Maine le punem.

| andreeaandra989 explică (pentru Ruxandra15):

Adevaratwinking la noi de luni incep inscrierilewinking

| andreeaandra989 explică (pentru tewutu):

Tenis. suna bine :-) cred ca ma apuc si eu.

| PrivateUsername12345 a răspuns:

Stai. Relaxeaza-te. Afla ce carti iti trebuiesc in clasa a 9-a si citeste-le sa iti fie mai usor. Profesorii iti vor da carti de citit intr-o saptamana laughing Stiu din propria experienta, sunt tot la mate info.Dar daca le pregatesti din timp o sa iti fie usor, crede-ma