| OnOx a întrebat:

Hei! Am absolvit liceul anul trecut, si nu am dat bacalaureatul deloc. Locuiesc in strainatate.Cateva idei despre cum as putea sa invat sa dau bacalaureatul la anul? Am vreo sansa sa il iau daca invat materia din urma (va imaginati ca am uitat multe chestii, in special la mate). Mentionez ca dau si la Biologie si nu am facut aceasta materie decat in clasa a 9 a si a 10 a.Stiu ca e greu dar as dori sa aud niste idei, metode prin care as putea sa invat si sa promovez acest examen.Multumesc! (Funda)

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Realizezi ca oricum ar fi, tot trebuie sa inveti satisfacator astfel incat sa iei bac-ul.

Cred ca cel mai simplu este sa iei programa de bac si sa te apuci sa inveti. Faci rost de carti si ii dai inainte.

Nu prea ai alte solutii. Chestia aia romaneasca cu copierea la bac... nu crde ca mai merge la cat scandal se face in ultima perioada, poate prin vreun liceu din varf de munte sa se mai poata face asta... desi nu prea cred ca se risca cineva cu tine.