| Alecs2014 a întrebat:

Hei, clasa a 8-a! Cum vi s-a parut examenul de anul acesta? Ce nota credeti ca o sa luati?
P.S: A fost cel mai usor examen dupa parerea mea si sunt clasa a 10-a!

11 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

La simulare am luat 8.35 (am pierdut la aspect din cauza ca n-am avut chef sa mai scriu pe ciorna si la gramatica la 2 exercitii pe care le-am facut superficial si n-am fost prea explicit).
Acum, examenul mi s-a parut de a fi cam la fel ca simularea, dar sper sa iau mai mult. am scris frumos. Dar sper sa nu pierd punctaj la o compunere din cauza ca m-am grabit s-o copiez de pe ciorna (si scrisul era putin inclinat) si la ultima compunere am avut taieturi (din cauza ca n-am mai folosit ciorna, si la inceput am pus verbele la prezent si la sfarsit la imperfect. si am facut niste taieturi pe acolo).
Daca iau ca la simulare e bine! Oricum nota de la mate ma va mai ridica putin xD

| MiculFaraon a răspuns:

A fost usor, cel de anul trecut mi s-a parut putin mai complicat adica la subiectul doi cand trebuia cu propozitia aia de ales si pana la urma au fost ambele variante adevarate.

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

A fost estul de usor. Acum astept baremul sa vad ce am facut happy

| 123lalala a răspuns:

A fost destul de bine, acuma depinde, de corector ...inafara de compuneri totul ar trebui sa fie bine big grin

| DiannaaMiha a răspuns:

A fost usor
sper sa iau in jur de 9-9.50

| SoP222 a răspuns:

A fost OK! Cel mai greu ex pentru mine a fost la Subiectul II la 5, sa precizez felul subordonatei. Si la subiectul I ex 2 sunt putin nedumerit deoarece eu am spus ca marcheaza o pauza in vorbire, dar un coleg spune ca marcheaza o enumeratie. In rest a fost OK, ma astept la un 8, 50 - 9, 20

| Tarca_Miruna_1991 a răspuns (pentru SoP222):

La subiectul I este o enumerare

P.S sunt clasa a 6-a

| ɴιcoleтα a răspuns:

A fost destul de usor. Eu una am intampinat dificultati la un singur exercitiu. Eu sper sa iau nota 9, daca nu, ce-o fi o fi.

| adrryana a răspuns:

As spune ca a fost usor, dar de fiecare deta cand spun ca e usor iau nota micalaughing, a fost destul de ok, avand in vedere ca multi au avut emotii si unii se incurca la cele mai simple lucruri din cauza asta, sper din tot sufletul sa iau peste 8 desi nu cred pentru ca nu prea am incredere in mine.clasa a8-a multa bafta joi la mate

| Alecs2014 explică:

Da, examenele sunt din ce in ce mai usoare, dar elevii sunt din ce in ce mai slabi si nu isi cunosc adevarata valoare. Ei cred ca daca au luat nota mare sunt genii si ca sunt cei mai buni. Ma rog, sper ca la Matematica sa ii aduca cu picioarele pe pamant!

| AntoNella41 a răspuns:

Mie mi so parut usor.acum nu stiu ce nota o sa iau. sper ca una mare.big grin