| TanyaTanny a întrebat:

Hei,cum pot face invatatul sa fie mai distractiv?

Răspuns Câştigător
| Mully a răspuns:

Daca ai de invatat, de exemplu, o pagina, pune-ti cate un jeleu sau o bomboana in dreptul fiecarui paragraf, iar cand termini de invatat acea portiune poti manca jeleul/bomboana.
Foloseste culori si retii ordinea ideilor ajutandu-te de ele.
Imagineaza-ti ceea ce inveti, nu invata robotic.
Daca esti foarte obosit, mai inati dormi o jumatate de ora, iar cand te trezesti vei retine mai usor.
Sper ca te-am ajutat!

| TanyaTanny explică (pentru Mully):

Ok ok, asta chiar e o idee tare!laughing Multumesc!

| RAY a răspuns (pentru Mully):

Sa vezi ce se va ingrasa

10 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

nu poti
crede-ma, nu poti sa faci invatatul ala pentru scoala sa fie "distractiv"
doar cand vrei tu din proprie initiativa sa citesti ceva despre un anumit lucru, atunci inveti fara sa-ti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

e distractiv doar atunci când înveți ceva de care ești interesată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-ti lectiile sub forma de paragrafe de cate 3-4 randuri si invata-le pe rand.
Asociaza fiecare paragraf cu o imagine, fa din toate asta un fel de poveste.

| Eduaard a răspuns:

Nu poți laughing

| k33lth a răspuns:

Inveti si repeti in minte, iar cand sti iti dai singura cate un leu laughing

| Solomon_Diana_1996 a răspuns:

Nu cred ca il poti face mai distractiv dar daca ai mult stiu pare pff dar daca iti dai interesul sau inveti pe portiusi si iei cate o pauza iar apoi revii poate ca o sa para mai simplu bafta sper ca te-am ajutat

| Alex229677777 a răspuns:

Iti recomand memoplus sunt niste suplimente (pastile) care te ajuta sa inveti sau daca vrei sa fie distractive tot poti sa citesti notitele ca si cand ai canta merge uneori. Funda!

| amarul a răspuns:

Incearca sa pui o lumina intr-un loc mai ascuns prin casa si eventual daca te plictisesti ia un castron cu popcor sau cipsuri si este mai distractiv sper ca ti-am fost de folos! bafta!