| Sckizia a întrebat:

Hei imi poate spune cineva cum e materia din a 9-a la mate, romana si mai ales la chimie?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programele ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/......20IX-a.pdf

Toate cele bune.

| Forev3rAlone a răspuns:

Depinde de liceu si profil.Dar nu-ti face griji, atata timp cat ai ales tu liceul la care vei merge, si nu media ta, sunt sigura ca te vei descurca.La profilele de filologie, stiu doar la ele, ca matematica nu e cine stie ce, nici teza nu dai, romana e baza peste tot, indiferent de liceu si profil, trebuie sa stii sa vorbesti romaneste iar chimia nu e prea grea.Din cate stiu, la stiinte sociale parca se mai pune ceva baza pe chimie.Dar la ce profil esti? happy

| Sckizia explică (pentru Forev3rAlone):

Stiintel ale naturisad

| Wehrmacht a răspuns (pentru Sckizia):

Mate si romana-de astea 2 nu mi-a prea pasat dar daca inveti n-ar trebui sa ai probleme ca nu e foarte greu.La chimie e usor.Tot la profilu' ala sunt.

| Trandafirii a răspuns:

Daca inveti este usoara.